«Херсонобленерго» потребує допомоги міжнародної спільноти

Дата: 09.01.2023 20:08

Російські окупанти завдали серйозних збитків енергосистемі Херсонщини. Повне відновлення електропостачання на звільнених територіях регіону залежить від можливості швидкого ремонту енергооб'єктів.

Наразі «Херсонобленерго» потребує фінансової допомоги міжнародної спільноти, аби відновити основні підстанції області - Посад-Покровську та Трифонівську.

Це дозволить подавати світло у 77 населених пунктів Херсонської області. Щоб закупити необхідне обладнання, знадобиться 270 млн грн.

Ключові підстанції «Посад-Покровська» та «Трифонівська» зазнали суттєвих руйнувань від російських ударів. Сумарно ці підстанції забезпечували електроенергією 77 населених пунктів, а це більше 35 500 споживачів. На відновлення цих енергооб’єктів потрібно щонайменше 270 млн. грн. в поточних цінах. Для повноцінної їх експлуатації «Херсонобленерго» потребує обладнання різної категорії та фінансової підтримки міжнародних партнерів та волонтерських організацій. Ми просимо міжнародне співтовариство допомогти нам в цьому. "Херсонобленерго" вже отримало часткову допомогу на відновлення об'єктів від Червоного Хреста.

ПС-150/35/10 кВ «Трифонівська»

Зруйнована в результаті ворожих обстрілів з серпня по жовтень. Орієнтовна вартість відновлення 130 млн. грн.

Фото без описуРозташована у с.Трифонівка   Бериславського району Херсонської області.   Від підстанції здійснюється електропостачання 30 населених пунктів Бериславського району з 14304 споживачами.

Основні технічні характеристики підстанції:

1. Встановлено один силовий трансформатор типу ТДТН-40000/150, потужність 40000 кВ*А, напруга 150/35/10 кВ.

2. Відкритий розподільчий пристрій 150 кВ у складі: 1 шт. елегазового вимикача, 5 шт.роз'єднувачів 150 кВ, 1 комплект трансформаторів струму, 1 комплект трансформаторів напруги.

3. Відкритий розподільчий пристрій 35 кВ у складі: 9 комірок, в т.ч. 5 лінійних, з вакуумними вимикачами, трансформаторами струму та напруги, 16 шт. роз'єднувачів 35 кВ.

4. Закритий пункт керування з панелями релейного захисту, автоматики, щитами власних потреб та постійного струму, акумуляторною батарейою, пристроями зв'язку та телемеханіки.

5. Закритий розподільчий пристрій 10 кВ у складі 13 комірок.

Внаслідок бойових дій на підстанції повністю зруйновано обладнання відкритих розподільчих пристроїв 150, 35 кВ, силовий трансформатор потужність 40000 кВ*А та будівля закритого пункту керування разом з обладнанням.

Для відновлення обладнання розроблено проектну документацію за № «ПС -154.00/0001».

Ознайомитися з проектом можна тут

ПС-150/35/10 кВ «Посад Покровська»

Зруйнована в результаті ворожої агресії з червня по жовтень. Орієнтовна вартість відновлення 140 млн. грн.

Фото без описуРозташована у с.Посад Покровське Херсонського району Херсонської області. Від підстанції здійснюється електропостачання 47 населених пунктів Херсонського району з 21202 споживачами.

Основні технічні характеристики підстанції:

1. Встановлено два силових трансформатори типу ТДТН-40000/150, потужністю 40000 кВ*А, напруга 150/35/10 кВ.

2. Відкритий розподільчий пристрій 150 кВ у складі: 3 шт. елегазових вимикачів, 10 шт. роз'єднувачів 150 кВ, 4 комплекти трансформаторів струму, 2 комплекти трансформаторів напруги.

3. Відкритий розподільчий пристрій 35 кВ у складі: 15 комірок, в т.ч. 10 лінійних, з вакуумними вимикачами, трансформаторами струму та напруги, 28 шт. роз'єднувачів 35 кВ. Закритий пункт керування з панелями релейного захисту, автоматики, щитами власних потреб та постійного струму, акумуляторною батарейою, пристроями зв'язку та телемеханіки. Закритий розподільчий пристрій 10 кВ у складі 16 комірок.

Внаслідок бойових дій на підстанції повністю зруйновано обладнання відкритих розподільчих пристроїв 150, 35 кВ, два силові трансформатори потужністю 40000 кВ*А.

Для відновлення обладнання розробляється проектно-кошторисна документація.

Ознайомитися з проектом можна тут