Хрестівська сільська військова адміністрація
Херсонська область, Каховський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

В УКРАЇНІ З'ЯВИВСЯ НОВИЙ РЕГУЛЯТОР У СФЕРАХ Е-КОМУНІКАЦІЙ ТА РАДІОЧАСТОТНОГО СПЕКТРУ

Дата: 21.02.2022 09:59
Кількість переглядів: 298

 

В Україні з'явився новий регулятор у сферах е-комунікацій та радіочастотного спектру

    10 лютого 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв'язку України», який ухвалила Верховна Рада України 16 грудня 2021 року.

    Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, має стати правонаступником Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ).

    Діяльність НКРЗІ регулюється законом України «Про телекомунікації». Однак положення цього закону не в повній мірі врегульовують питання організації діяльності НКРЗІ та лише частково відповідають вимогам загальноєвропейського законодавства. Саме тому виникла необхідність у законодавчому закріпленні правового статусу нового регуляторного органу.

    Нова Нацкомісія буде здійснювати державне регулювання, державний нагляд (контроль) з метою досягнення балансу інтересів користувачів, держави, суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку. Також орган займатиметься безпекою електронних комунікацій, розвитком конкуренції та інтеграцією ринків України у зазначених сферах до ринків Європейського Союзу.

    Підписаний закон передбачає:

  • Створення в Україні незалежного регулятора у сфері е-комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку.
  • Прозору процедуру відбору членів регуляторного органу.
  • Чинні члени регулятора продовжуватимуть виконувати обов’язки до закінчення терміну, після чого відбудеться конкурс.

    Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового отримала повноваження:

  • розробляти та затверджувати нормативно-правові акти;
  • визначати населені пункти без фіксованого інтернету, мобільного зв’язку та проводити моніторинг надання таких послуг;
  • здійснювати державний нагляд за діяльністю операторів/провайдерів та надавачів поштових послуг;
  • здійснювати позасудове врегулювання спорів між споживачами та операторами/провайдерами, а також позасудове врегулювання спорів щодо доступу до інфраструктури;
  • накладати регуляторні зобов'язання на постачальників електронних комунікаційних послуг зі значним ринковим впливом;
  • застосовувати адміністративно-господарські санкції.

    Підписання Президентом цього закону — ще один важливий крок на шляху до інтеграції та входження нашої країни до Єдиного цифрового ринку ЄС, оскільки сфера електронних комунікацій є основою для розвитку цифрових послуг.

    Єдиний цифровий ринок з ЄС дасть Україні нові можливості доступу до онлайфн-ринків та е-послуг країн ЄС, спростить приєднання до єдиних правил для вільного транскордонного поширення онлайн-послуг та платежів тощо.

    Закон закладає фундамент для початку належного функціонування з 2022 року Закону України «Про електронні комунікації», виконання зобов’язань за Угодою про асоціацію у даній сфері та інтеграції до Єдиного цифрового ринку ЄС.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень