"КОДЕКС" КОРЕКТНОГО СПІЛКУВАННЯ: ВІДТЕПЕР "ДОВІДНИК БЕЗБАР'ЄРНОСТІ" ДОСТУПНИЙ УКРАЇНСЬКОЮ ЖЕСТОВОЮ МОВОЮ

Дата: 03.02.2022 10:58

«Кодекс» коректного спілкування: відтепер «Довідник безбар’єрності» доступний українською жестовою мовою

Створений за ініціативи першої леді Олени Зеленської, «Довідник безбар’єрності» відтепер доступний українською жестовою мовою з аудіодискрипцією. Переглянути його можна українською та англійською мовою за посиланням. Це — гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови.

Про що йдеться? Безбар’єрна мова — це мова, в якій відсутні слова, фрази, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до певних людей чи груп.

«Це мова, яка не відчужує людей — навмисно або ненавмисно. Це мова, принцип якої можна сформувати однією фразою: поважати гідність іншої людини», — зазначається у довіднику.

Нагадаємо, у найближчі півтора роки у Мінрегіоні планується оновити 5 державних будівельних норм відповідно до сучасних вимог безбар’єрності. Також запровадити 7 міжнародних стандартів у сфері доступності громадських будівель. Усі нові громадські будівлі в Україні мають бути створені з урахуванням принципів універсального дизайну.

Рухаємось далі у напрямку створення безбар’єрного середовища в Україні!