"БЕЗБАР'ЄРНА ГРАМОТНІСТЬ" - НОВИЙ КУРС НА ДІЯ. ЦИФРОВА ОСВІТА

Дата: 25.01.2022 11:47

«Безбар’єрна грамотність» — новий курс на Дія.Цифрова освіта

Міністерство цифрової трансформації за підтримки ПРООН запустило новий освітній серіал про основні принципи безбар’єрності.

Курс було створено в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської в партнерстві з радницею-уповноваженою Президента України з питань безбар'єрності , ГО «Безбар’єрність» та іншими представниками громадянського суспільства та експертами.

В українському суспільстві існує комплекс обмежень для різних груп у можливості безбар’єрного доступу до інфраструктури, транспорту, зайнятості, освіти, отримання публічної інформації, послуг з боку держави та бізнесу тощо. У відповідь останніми роками дедалі більше поширюється запит на впровадження інклюзії та безбар’єрності в різних життєвих сферах. Рівний доступ, рівні можливості, забезпечення залучення та універсальності стають важливими темами, які дискутуються та починають впливати на порядок денний. Серіал з 8 серій тривалістю 6-10 хвили ознайомить глядачів з основними принципами безбар’єрності на прикладі повсякденних життєвих ситуацій.

Олександр Шелест, заступник Міністра цифрової трансформації України:

«За даними нового дослідження рівня цифрових навичок українців, проведеного Мінцифри у 2021 році, 52.4% осіб з порушеннями слуху мають бажання розвивати свою цифрову грамотність. І це демонструє суспільний запит на збільшення кількості інклюзивного контенту і впровадження принципів безбар’єрності у різних сферах життя. І новий серіал — важлива частина великої просвітницької кампанії про безбар'єрність як нову суспільну норму».

Про що курс?

• що таке безбар'єрність
  • що саме спричиняє бар'єри
  • кого стосується безбар'єрність
  • чому варто уникати стереотипів та упереджень
  • чи готові українці долати бар’єри
  • чому ми як суспільство потребуємо безбар’єрності
  • чому безбар’єрність — це спільна справа

Долучайтесь до перегляду безоплатного курсу за посиланням.