ЯКА РІЗНИЦЯ МІЖ ДОДАТКОВОЮ І БУСТЕРНОЮ ДОЗАМИ COVID-ВАКЦИНИ
За 2021 рік в Україні було здійснено майже 28,5 млн щеплень.Одну дозу вакцини отримали понад 14,7 млн людей, це 47% дорослого населення. Повністю вакциновані двома дозами 44% дорослого населення – більш ніж 13,7 млн українців.
В Україні запровадили бустерну дозу для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися, якщо з часу закінчення курсу вакцинації вже минуло 6 місяців. Для отримання бустерної дози можна записатися на щеплення у будь-який пункт чи центр вакцинації від COVID-19. Бустерну дозу вакцин вже вводять медикам та працівникам будинків інтернатного типу від COVID-19. Станом на 31 грудня включно бустерну дозу отримали – 5 452 осіб.
В чому різниця між додатковою та бустерною дозою:
- Додаткова доза вводиться людям, у яких міг не виробитися достатній рівень імунітету через важкі захворювання, такі як, наприклад, рак крові, через ВІЛ-інфекцію, пережиту трансплантацію органів, хімієтерапію, лікування великими дозами гормональних препаратів. Додаткову дозу вводять через 1-3 місяці після останнього щеплення тою ж самою вакциною, якою робили попередню вакцинацію. Дія сертифікату не подовжується.
- Бустерна доза вводиться людям 60+, медикам та співробітникам будинків інтернатного типу для того, щоб посилити захист через поступове зниження ефективності вакцини. Бустер – мРНК-вакцини – потрібно вводити через 6-9 місяців після вакцинації. Сертифікат про вакцинацію буде продовжено.
Рахуючи від дати отримання бустерної дози, новий COVID-сертифікат діятиме 270 діб. Отримати його можна буде в Дії: достатньо повторити запит на генерацію сертифікату в останніх числах січня 2022 року. До того часу сертифікат за попередню повну вакцинацію є чинним.
Вакцинація – єдиний спосіб захиститися від важкого перебігу та смерті від COVID-19
Джерело: https://khoda.gov.ua/jaka-r%D1%96znicja-m%D1%96zh-dodatkovoju-%D1%96-busternoju-dozami-covid-vakcini