ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ "16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА"
Щорічно з 25 листопада по 10 грудня в Україні проводиться акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до актуальних проблем подолання насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Проведення акції започатковано Центром жіночого Глобального лідерства в 1991 році, при цьому дати початку та кінця акції символізують собою своєрідний ланцюжок, що поєднує заходи проти насильства стосовно жінок, дітей та дії щодо захисту прав людини. Адже будь-які прояви насильства над людиною – це порушення її законних прав.
Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:
- 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
- 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
- 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
- 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
- 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
- 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
- 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Чимало людей постійно зазнають насильства або приниження. Проте, не бажаючи висвітлювати особисті подробиці та зневірившись у вирішенні цієї проблеми, вони продовжують мовчати через страх помсти, емоційну залежність або ж побоювання щодо скептичного ставлення до їх слів.
Коли насильство чиниться поруч із нами, ми повинні зупинити його. Саме тому щорічно, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства», і до неї приєднуються тисячі небайдужих громадян, а також державні та громадські організації з метою поширити обізнаність про всі форми насильства та правові методи боротьби з ним.
В рамках Всеукраїнської акції фахівцями служби у справах дітей виконавчого комітету Хрестівської сільської ради проведено профілактичні рейди в селах Шевченка, Долинське та Надеждівка, під час яких проведено інформаційно-роз’яснювальні бесіди щодо запобігання насильства серед сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, прийомних сімей та сімей опікунів, піклувальників. Також у загальноосвітніх закладах громади розповсюджено інформаційні листівки стосовно протидії домашньому насильству та булінгу.