Хрестівська сільська військова адміністрація
Херсонська область, Каховський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧА РОБОТА У НОВОНАТАЛІВСЬКОМУ ЯСЛАХ-САДКУ "СОНЕЧКО"

Дата: 05.11.2021 08:00
Кількість переглядів: 327

Одним із головних принципів сучасної системи дошкільної освіти виокремлено принцип оздоровчої спрямованості освітнього процесу, що є похідним від принципу гуманізації. Оздоровча спрямованість зумовлена потребами сьогодення, оскільки здоров’я дитини слугує базисом її виховання, навчання і розвитку. Зважаючи на це, одним з основних завдань, визначених Законом України про «Дошкільну освіту», є  збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дитини.

Фізичне здоров’я дитини – це такий стан її організму, коли показники основних фізіологічних систем перебувають у межах норми і змінюються  в процесі її взаємодії з навколишнім середовищем, це гармонійна взаємодія всіх органів і систем, їхня врівноваженість з навколишнім світом.

Показниками фізичного здоров’я дитини є нормальне функціонування всіх органів та систем організму, їх ріст і розвиток, що виявляється і підтверджується віковими антропо- та біометричними показниками (довжина, маса тіла, об’єм грудної клітки, робота серця, дихання, опорно-руховий апарат, постава, стан шкіри, гострота зору, нюху, слуху, смаку,тощо); відсутністю хвороб або їх мінімальною тривалістю (2-3 дні за рік).

Новонаталівський ясла-садок «Сонечко» працює за фізкультурно-оздоровчим напрямком, тому одним з пріоритетних завдань розвитку ЗДО є інноваційні підходи до оздоровлення дітей, що передбачає використання нетрадиційного фізкультурного обладнання та створення умов для його ефективного використання.

Вихователі ясел-садка «Сонечко» усі форми фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми проводять з використанням  нетрадиційного фізкультурного обладнання, виготовленого власними руками:

- для профілактики плоскостопості, корекції постави, розвитку м’язів ніг такі тренажери («Осьминог», «Доріжки здоров’я», «Гусеничка», «Змійка», «Черепаха», «Сороконіжка», ребристі дошки);

- для вдосконалення навичок лазіння ( «Шведські драбинки», «Гірка драбинка»);

- для розвитку дрібної моторики окоміру ( «Жираф-кільцекид», «Павучок»);

- для вдосконалення навичок повзання («Дуги гусенички»);

- для розвитку окоміру та вдосконалення рухів з кочення м’яча( кеглі виготовлені власними руками);

- для проведення ранкової гімнастики виготовлено прапорці і стрічки.

Формуванню інтересу до фізичних вправ, підвищенню рухової активності сприяє використання нетрадиційного фізкультурного обладнання, раціональне використання якого дозволяє вирішувати завдання, спрямовані на збереження здоров’я дітей та їх повноцінний психофізичний розвиток, тому у закладі створено усі необхідні умови для фізичного розвитку дітей.

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень