ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧА РОБОТА У НОВОНАТАЛІВСЬКОМУ ЯСЛАХ-САДКУ "СОНЕЧКО"
Одним із головних принципів сучасної системи дошкільної освіти виокремлено принцип оздоровчої спрямованості освітнього процесу, що є похідним від принципу гуманізації. Оздоровча спрямованість зумовлена потребами сьогодення, оскільки здоров’я дитини слугує базисом її виховання, навчання і розвитку. Зважаючи на це, одним з основних завдань, визначених Законом України про «Дошкільну освіту», є збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дитини.
Фізичне здоров’я дитини – це такий стан її організму, коли показники основних фізіологічних систем перебувають у межах норми і змінюються в процесі її взаємодії з навколишнім середовищем, це гармонійна взаємодія всіх органів і систем, їхня врівноваженість з навколишнім світом.
Показниками фізичного здоров’я дитини є нормальне функціонування всіх органів та систем організму, їх ріст і розвиток, що виявляється і підтверджується віковими антропо- та біометричними показниками (довжина, маса тіла, об’єм грудної клітки, робота серця, дихання, опорно-руховий апарат, постава, стан шкіри, гострота зору, нюху, слуху, смаку,тощо); відсутністю хвороб або їх мінімальною тривалістю (2-3 дні за рік).
Новонаталівський ясла-садок «Сонечко» працює за фізкультурно-оздоровчим напрямком, тому одним з пріоритетних завдань розвитку ЗДО є інноваційні підходи до оздоровлення дітей, що передбачає використання нетрадиційного фізкультурного обладнання та створення умов для його ефективного використання.
Вихователі ясел-садка «Сонечко» усі форми фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми проводять з використанням нетрадиційного фізкультурного обладнання, виготовленого власними руками:
- для профілактики плоскостопості, корекції постави, розвитку м’язів ніг такі тренажери («Осьминог», «Доріжки здоров’я», «Гусеничка», «Змійка», «Черепаха», «Сороконіжка», ребристі дошки);
- для вдосконалення навичок лазіння ( «Шведські драбинки», «Гірка драбинка»);
- для розвитку дрібної моторики окоміру ( «Жираф-кільцекид», «Павучок»);
- для вдосконалення навичок повзання («Дуги гусенички»);
- для розвитку окоміру та вдосконалення рухів з кочення м’яча( кеглі виготовлені власними руками);
- для проведення ранкової гімнастики виготовлено прапорці і стрічки.
Формуванню інтересу до фізичних вправ, підвищенню рухової активності сприяє використання нетрадиційного фізкультурного обладнання, раціональне використання якого дозволяє вирішувати завдання, спрямовані на збереження здоров’я дітей та їх повноцінний психофізичний розвиток, тому у закладі створено усі необхідні умови для фізичного розвитку дітей.