СТУДЕНТИ МОЖУТЬ ОТРИМУВАТИ ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ НА НАВЧАННЯ

Дата: 05.08.2021 08:40

Студенти можуть отримувати податкову знижку на навчання

Студенти або учні, які здобувають освіту в закладі середньої, професійної та вищої освіти на контрактній основі, мають право на певну компенсацію вартості освітніх послуг, тобто податкову знижку на навчання.

Про це йдеться у роз'ясненні Служби освітнього омбудсмена.

Право на отримання певної компенсації вартості освітніх послуг встановлено Податковим кодексом України, у разі якщо учень або студент сплачував кошти за освітні послуги закладам освіти.

Зокрема, податкова знижка – це можливість громадянина повернути частину сплаченого загальнодержавного податку на доходи за певні послуги, які були здійснені протягом звітного податкового року платником податку.

«Витрати мають підтверджуватися платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, що ідентифікують продавця послуг і особу, яка звертається за податковою знижкою, а також копіями договорів за їх наявності, у яких обов’язково відображається вартість таких послуг і строк оплати за такі послуги», – зазначають у Службі освітнього омбудсмена.

За даними Державної податкової служби, у 2019 році зі 147 тисяч громадян, які звернулися за податковою знижкою, 80% бажали отримати знижку саме за витрати на навчання.

У 2020 році держава компенсувала 216 млн грн плати за контрактну форму навчання для 77 тисяч українців.

Водночас у Службі освітнього омбудсмена зазначають, що українці порівняно мало користуються своїм правом на податкову знижку.

«Припускаємо, що частина громадян або зовсім не знають про таке право, або не знають, як саме можна отримати податкову знижку», – наголошують в Службі освітнього омбудсмена.

Податкову знижку можна отримати незалежно від того, у державному, комунальному, корпоративному чи приватному закладі освіти отримує освітні послуги учень або студент.

Джерело:http://osvita.ua/vnz/83262/