ОГОЛОШУЄТЬСЯ МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС ЕКОПЛАКАТА

Дата: 03.03.2021 15:59

У рамках Міжнародного проєкту «ЕКОКУЛЬТУРА» оголошуємо Міжнародний конкурс екоплаката, який проводиться:

Фото без опису                               Фото без опису

Головна мета конкурсу: привернути увагу суспільства до сучасних екологічних загроз, виявити творчий потенціал учнівської та студентської молоді у дбайливому ставленні до природних ресурсів, у розумінні суттєвої втрати біорізноманіття, змін клімату, захисту біосфери, боротьби з пластиком, енергозбереження, а також показати можливі шляхи розв’язання означених екопроблем.

Тематичні напрями конкурсу:

• чисте місто/село, гармонія довкілля;
  • розумне споживання і культура поведінки;
  • пластикове засмічення, переробка вторсировини;
  • збереження флори та фауни;
  • екологія культури;
  • етнокультура: формування української національної ідентичності.

Номінації конкурсу:

Основні:

• плакат (авторська графіка, карикатура, комп’ютерна графіка);
  • серія плакатів (диптих, триптих);
  • зовнішня реклама;
  • декоративний розпис (петриківський, яворівський, самчиківський та ін.).

Додаткові:

• слово-образ;
  • піктограма як графічний вираз певної екоідеї (знакова система);
  • рекламно-сувенірна продукція;
  • носії фірмового стилю віртуального клубу «ЕКОКУЛЬТУРА»;
  • тематичний колаж (матеріали й техніки виконання за вибором);
  • фотографія/фотографіка/фотоколаж.

Вікові категорії:

• юніори – учні початкової і середньої школи, у т.ч. учні художніх шкіл та шкіл мистецтв;
  • старшокласники, у т.ч. учні художніх шкіл та шкіл мистецтв;
  • студенти закладів фахової передвищої освіти;
  • студенти закладів вищої освіти.

Конкурс проводиться в три етапи:

І етап – віртуальний (творчі роботи надсилати в електронному вигляді до 1 травня 2021 року на е-mail: klub.eko.kultur@gmail.com), попередній відбір плакатів членами журі. Доопрацювання та художнє оформлення попередньо відібраних членами журі робіт.

ІІ етап – виставка попередньо відібраних членами журі робіт у листопаді 2021 року в Дніпропетровському фаховому художньо-мистецькому коледжі культури, де відбудеться презентація проєктів і відзначення учасників Міжнародного конкурсу екоплаката. Доопрацювання та художнє оформлення остаточно відібраних членами журі найкращих робіт.

ІІІ етап – підсумки Міжнародного конкурсу екоплаката, відкриття пересувних виставок найкращих робіт у березні-червні 2022 року в Державному університеті інфраструктури та технологій, Міністерстві освіти і науки України, Національній академії педагогічних наук України, Центрі української культури та мистецтва, Українському товаристві охорони пам’яток історії та культури й інших закладах освіти та культури, де відбудеться нагородження переможців.

До складу журі залучено відомих українських і зарубіжних фахівців.

Контактні особи:

Прищенко Світлана Валеріївна, переможець Міжнародних конкурсів творчих проєктів 2015 та 2016 років у Мюнхенському університеті Людвіга-Максиміліана, доктор мистецтвознавства, доктор наук габілітований у галузі дизайну, професор кафедри інформаційних технологій і дизайну Державного університету інфраструктури та технологій, член Спілки дизайнерів України.

Моб.: +380675679691

Е-mail: akademiki@ukr.netklub.eko.kultur@gmail.com

Антонович Євген Антонович, професор, голова Науково-методичної ради з дизайну Міністерства освіти і науки України, член правління Спілки дизайнерів України (голова комісії з дизайн-освіти), голова Оргкомітетів шести Міжнародних конгресів з етнодизайну, керівник Науково-методичного центру етнодизайну і дизайну реклами Державного університету інфраструктури та технологій (м. Київ).

Моб.: +380664271393

Гарькава Тетяна Анатоліївна, заслужений майстер народної творчості України, доцент, голова предметно-циклової комісії «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», спеціалізації «Декоративний петриківський розпис» Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури Дніпропетровської обласної ради, доцент кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, член Дніпропетровської обласної організації Національної спілки художників України, віце-президент громадської організації «Асоціація майстрів народного мистецтва України», учасник Міжнародних творчих проєктів.

Моб.: +380992194599; +380676052095

Е-mail: tatynagarkava@gmail.com