Хрестівська сільська військова адміністрація
Херсонська область, Каховський район
Малий Герб України
gov.ua
державні сайти України
 

ДАЙЖЕСТ ПОДАТКОВИХ НОВИХ

Дата: 26.01.2021 16:02
Кількість переглядів: 421

Фото без опису

З 1 січня 2021 змінено порядок ведення обліку доходів і витрат для підприємців

   У Головному управлінні ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі наголошують, що з 1 січня 2021 року для фізичних осіб - підприємців змінився порядок ведення обліку доходів і витрат.

  Зокрема, ФОП на загальній системі оподаткування та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність зобов’язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності за встановленою формою в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через Електронний кабінет. Типова форма такого обліку та порядок його ведення визначається Міністерством фінансів. До моменту затвердження нової форми залишається чинною діюча Книга обліку доходів і витрат.

  ФОП-єдинники I і II груп та III без ПДВ матимуть право вести облік у довільній формі як у паперовому, так і в електронному вигляді шляхом щомісячного відображення отриманих доходів.

 ФОП-єдинники III групи з ПДВ зможуть вести облік у довільній формі як у паперовому, так і в електронному вигляді шляхом щомісячного відображення доходів та витрат.

   Також із 1 січня 2021 року скасовано вимогу для платників єдиного податку щодо реєстрації Книги у податкових органах. Тепер платникам не потрібно подавати заяви чи повідомлення до податкової інспекції про скасування реєстрації книг, які були зареєстровані у 2020 році.

 При веденні обліку у довільній формі платники єдиного податку вправі застосовувати будь-який спосіб обліку доходів. Це можуть бути записи в довільному реєстрі - паперовому зошиті, журналі, чи в електронній таблиці у файлі Excel.

 Крім того, платники зможуть продовжувати вести Книгу обліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість) та Книгу обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість) за діючими на сьогодні формами.

Деклараційна кампанія – 2021: хто зобов’язаний подати декларацію

 

  З 1 січня стартувала деклараційна кампанія – 2021. Обов’язково мають подати декларацію платники податків:

       - при отриманні доходів від неподаткових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які незареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення тощо;

        - при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами;

        - при отриманні іноземних доходів;

       - та в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

  Наразі в державних податкових інспекціях Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі створені сприятливі умови для якісного обслуговування платників податків, котрі подають декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік.

  Економічний розвиток держави, її фінансова безпека та рівень соціального захисту безпосередньо залежить від відповідального ставлення до вимог законодавства кожного громадянина.

Деклараційна кампанія – 2021: граничні строки подання декларації

 

  З початку 2021 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2020 року. За вибором платника податків декларація подається за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою, поштою або засобами електронного зв’язку.

   Граничні строки подання декларації за звітний (податковий) 2020 рік:

  - для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування, – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Останній день – 09.02.2021;

  - для громадян, які відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу України зобов’язані подавати декларацію, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним. Останній день – 30.04.2021;

    - для фізичних осіб, які декларують право на податкову знижку, – до 31 грудня включно наступного за звітним роком. Останній день – 31.12.2021.

  Нагадуємо, що для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до податкової служби в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку.

 

За неподання повідомлення за ф. №20-ОПП передбачена відповідальність

 

    Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

   Об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, – це майно та дії, за якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.

  Платники зобов’язані повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків, тобто надавати форму №20-ОПП. Повідомлення за формою №20-ОПП потрібно подати до ДПС за основним місцем обліку платника податків протягом 10 робочих днів після його реєстрації, створення чи відкриття.

   Форма №20-ОПП запроваджена для отримання від платників податків інформації про всі наявні в них об’єкти майна, їх місцезнаходження, переміщення та стан, у якому вони фактично перебувають (використовуються, тимчасово не використовуються, не використовуються тощо).

   Передбачена відповідальність за неподання повідомлення за формою №20-ОПП. Зокрема:

    - за неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи не в повному обсязі, неподання відомостей щодо осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складання податкової звітності, відповідно до вимог встановлених ПКУ, - тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень; на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 1020 гривень;

    - за неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 680 гривень; на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, -  2040 гривень.

   Перевірити інформацію про свої об’єкти оподаткування можна в приватній частині Електронного кабінету: «Електронний кабінет платника податків»/«Облікові дані платника»/«Відомості про об’єкти оподаткування».

   Тож, шановні платники податків, вчасно подавайте до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за формою 20-ОПП за наявності у вас об’єктів оподаткування, об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням або через які провадиться ваша діяльність.

  Дізнавайтеся більше новин - підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua.

 

Змінили місце проживання чи прізвище – повідомте про це податкову

 

    Фізичні особи – платники податків при зміні особистих даних (місця проживання (податкової адреси), прізвища, імені, по батькові тощо) зобов’язані інформувати контролюючі органи.

   Зокрема, до податкової слід подати Заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (форма № 5 ДР) або Заяву про внесення змін до окремого реєстру Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо фізичних осіб, які обліковуються за серією та/або номером паспорта (форма № 5 ДРП).

   Заява за ф. № 5ДР або Заява за ф. № 5ДРП подається особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а у разі зміни місця проживання – до контролюючого органу за новим місцем проживання. Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якого контролюючого органу.

  Громадяни, котрі отримали електронний цифровий підпис, можуть повідомити податкову службу про зміну особистих даних, скориставшись Електронним кабінетом.

 Надіслати інформацію про зміни особистих даних можна звернувшись до податкової інспекції в місячний термін з дня виникнення таких змін.

 

 

                                                                                    Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень