Хрестівська сільська військова адміністрація
Херсонська область, Каховський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ДАЙЖЕСТ ПОДАТКОВИХ НОВИН ВІД 14.12.2020р.

Дата: 15.12.2020 09:04
Кількість переглядів: 378

Олексій Любченко: Завдання Міністра фінансів України щодо перевиконання завдань травня-грудня на 10 відсотків виконано

  Станом на 10.12.2020 до загального фонду державного бюджету платниками податків було сплачено 477,9 млрд гривень.

   Фактичні надходження травня – грудня (станом на 10.12.2020) становлять 340,4 млрд грн, що більше очікуваних показників на 31,2 млрд грн, або на 10,1 %.

  Тобто завдання Міністра фінансів України щодо +10% до індикативу травня – грудня виконано.

    Також збільшення надходжень досягнуто за рахунок мінімізації схем ухилення від сплати податків, покращення процесів адміністрування та уникнення тиску на бізнес – як цього вимагалося від податкової служби Міністром фінансів України Сергієм Марченком.

 «Додаткові надходження забезпечуються за рахунок боротьби з «тіньовими» схемами і вивільнення простору для «білого» легального бізнесу, підвищення рівня добровільної сплати податків та удосконалення процесів адміністрування», – підкреслив Голова ДПС Олексій Любченко.

 

Інформаційний лист № 17. Щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів

   Інформаційний лист присвячено реалізації в Україні додаткових заходів підтримки громадян та малого бізнесу, які запроваджені Законами України:

  - «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2» від 4 грудня 2020 року №1071-IX;

  - «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 4 грудня 2020 року № 1072-ІХ.

 У Інформаційному листі ви дізнаєтесь про преференції в частині оподаткування матеріальної допомоги та компенсації, які надаватимуться платникам податків; преференції щодо нарахування та сплати єдиного внеску; послаблення для врегулювання податкового боргу платників податків.

 Ознайомитись з Інформаційним листом № 17 можна тут - https://tax.gov.ua/data/material/000/350/444724/InfoList17.pdf.

 

Чаплинці платниками податків зареєстровано півтори тисячі господарюючих суб’єктів

   На 1 грудня 2020 року на обліку в Чаплинській ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі перебуває 558 юридичних осіб та 855 фізичних осіб-підприємців.

    З початку року припинили свою діяльність 4 юридичні особи та 110 фізичних осіб-підприємців. Водночас 23 юридичні особи та 173 ФОП отримали статус суб’єктів господарювання.

   «Збільшення кількості господарюючих суб’єктів - ознака оздоровлення економіки та індикатор сприятливого податкового клімату у районі. Звісно ж, така динаміка позитивно відображається на податкових надходженнях, які всупереч коронакризі теж зростають», - зазначає начальниця Чаплинської ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Оксана Добрянська.

 Податківці району якісно і своєчасно надають адміністративні послуги і консультативну допомогу кожному, хто прагне працювати у легальній площині.

 Крім того, платники податків Чаплинського району цілодобово мають змогу скористатися безоплатним сервісом Державної податкової служби «Електронний кабінет». Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

 

Про порядок отримання податкової знижки

   Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі звертає увагу громадян на порядок отримання податкової знижки.

  Громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України.

  Податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року понесені втрати на:

         - навчання,

         - отримання доступного житла за державними програмами, 

         - оплату допоміжних репродуктивних технологій, 

         - відсотки за іпотечним кредитом,

         - внески на благодійність, 

        - страхові платежі (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя,

         - пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення тощо.

  Для отримання знижки необхідно:

         1 - заповнити та по 31 грудня включно подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи;

         2 - у декларації вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення.

  Після отримання декларації визначається сума, що підлягає поверненню, яка громадянам перераховується протягом 60 днів поштовим переказом або на банківський рахунок. 

   Звертаємо увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тобто для отримання податкової знижки за 2019 рік, необхідно подати декларацію до 31 грудня 2020 року включно. 

    Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.

  До заробітної плати належать основна та додаткова винагороди, інші заохочувальні та компенсаційні кошти, які виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму.

  Детальніше про право на отримання податкової знижки громадянами за посиланням https://tax.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-/podatkova-znijka-dlya-fizichnih-osib/

     Переглянути тематичний відеоурок про те, як правильно заповнити і подати річну податкову декларацію через Електронний кабінет, можна за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/5977.html.

 

Нові ліміти прив'язані до мінімальної зарплати з 01.01.2021

  Закон України від 01.12.2020 № 1017-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій" набрав чинності 10.12.2020.

    Пропонуємо ознанайомитися із змінами:

 

 

                                                                      


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень