ЗАХОДИ ДО ДНЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ ТА ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

Дата: 30.11.2020 11:41

Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.

Заплачте разом, а не наодинці.

Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,

Що мали гордо зватись - українці.

Заплачте! Затужіть! Заголосіть!

Померлі люди стогнуть з тої днини,

й благають: українці, донесіть

Стражденний біль голодної країни.

Згадайте нас - бо ми ж колись жили.

Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно.

Ніна Виноградська

Голодомор –  акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

На виконання Указу Президента України від 26 листопада 1998 року №1310/98 «Про встановлення Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій», відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020 року №760 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», керуючись постановою головного державного санітарного лікаря України від 04 серпня 2020 року №45 «Про внесення змін до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення культурно-мистецьких заходів на період карантину», відповідно до встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з метою збереження пам’яті про жертв Голодомору та висвітлення історії геноциду української нації надаємо інформацію про проведення тематичних заходів у сільських Будинках культури Хрестівської сільської ради.

Долинський сільський Будинок культури:

- організовано бібліотечну виставку «Незгасима рана України» та фотовиставку «Стежками болю й мук».

Надеждівський сільський Будинок культури:

- покладання квітів до хреста «Жертв Голодомору та політичних репресій»;

- хвилина пам’яті «Невиплакані сльози України»;

- книжкова виставка «Над білим янголом скорботи незгасний духу смолоскип».

Новонаталівський сільський Будинок культури:

- проведено вечір-реквієм «Запали свічку».

Хрестівський сільський Будинок культури:

- оформлено тематичну виставку-розповідь «Чорні сторінки історії України»;

- покладання квітів до пам`ятного знаку на місцевому кладовищі.

Шевченківський сільський Будинок культури:

- проведений інформаційно-просвітницький захід «Не виплакані сльози України» та запалені «свічки пам’яті».