ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОБІТ "СТАН, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ"

Дата: 18.06.2020 09:53

Обласною радою розпочато прийом матеріалів на обласний конкурс журналістських робіт «Стан, проблеми та перспективи місцевого самоврядування Херсонської області» (далі – Конкурс).

До участі у Конкурсі допускаються матеріали, розміщені вперше  у  поточному  конкурсному році (у  період з 01 жовтня 2019 року по 30 вересня 2020 року) в наступних чотирьох номінаціях:

•      «Краща онлайн публікація»

•      «Краща публікація в друкованих ЗМІ»

•      «Кращий радіоматеріал»

•      «Кращий відеоматеріал»

В рамках Конкурсу перевага надаватиметься матеріалам, які відповідають таким тематикам:

•     децентралізація повноважень, фінансова децентралізація та ресурсна підтримка місцевого і регіонального розвитку (здобутки громад від реалізації положень оновлених Бюджетного та Податкового кодексів, нової регіональної політики включно з функціонуванням Державного фонду регіонального розвитку);

•     співпраця територіальних громад (реалізація Закону України «Про співробітництво територіальних громад»);

•     залучення додаткових ресурсів для реалізації завдань реформи місцевого самоврядування, розвитку громад та підвищення якості надання публічних послуг населенню;

•     кращі практики органів місцевого самоврядування в Україні з питань соціально-економічного розвитку територій, їх відповідність європейським стандартам і світовим тенденціям;

•     проблеми територіальних громад в умовах децентралізації та шляхи їх подолання.

Учасниками Конкурсу можуть бути автори медіа матеріалів, розміщених вперше у поточному конкурсному році у загальнодержавних, регіональних та місцевих друкованих ЗМІ усіх типів (теле- та радіокомпанії, друковані та онлайн-медіа) та форм власності (державної, приватної, комунальної), які отримали підтвердження щодо реєстрації своїх конкурсних заявок.

Призовий фонд: в кожній з чотирьох номінацій визначаються три переможці, які нагороджуються дипломами та грошовими преміями у розмірі:

•          перша премія (І місце) – 15 000 грн.

•          друга премія (II місце) – 10 000 грн.

•          третя премія (III місце) – 5 000 грн.

Кожен учасник може подати не більше одного медіа матеріалу за кожною з номінацій, оформивши їх окремими конкурсними заявками відповідно до встановленої форми та вимог до медіа матеріалів.

Подані на Конкурс медіа матеріали повинні відповідати таким основним вимогам та критеріям:

•          медіа матеріали мають бути оприлюднені у ЗМІ вперше у поточному конкурсному році;

•          медіа матеріали мають бути наближені до тематичних пріоритетів Конкурсу;

•          медіа матеріали мають фахово висвітлювати тематику, коректно, застосовуючи необхідну термінологію, відповідати чинному законодавству України;

•          медіа матеріали мають містити актуальну інформацію, яка сприятиме розумінню суті реформи, висвітлюватиме кращі практики (здобутки, проекти, програми, корисні ініціативи тощо) органів місцевого самоврядування та/чи громади;

•          автори конкурсних медіа матеріалів мають дотримуватись етичних норм та стандартів журналістики (баланс думок і точок зору, об’єктивність, достовірність (посилання на джерела), відокремлення фактів від коментарів, точність, повнота представлення фактів та інформації з проблеми тощо);

•          інформація у конкурсних медіа матеріалах має бути викладена оригінально, креативно, з авторським підходом.

Для участі у Конкурсі необхідно до 30 вересня 2020 року заповнити конкурсну заявку та додати до неї один медіа матеріал (публікацію, або аудіо­чи відеозапис) у вигляді посилання (link) на цю роботу, яка попередньо завантажується автором на файлообмінні «хмарні» сервіси або до мереж «YouTube», «Vimeo», «SoundCloud» та має знаходитися там у вільному доступі до моменту оголошення переможців конкурсу.

Переможці Конкурсу визначаються до 30 листопада поточного року.

Рішення про визначення переможців Конкурсу буде оголошено до Дня місцевого самоврядування – 07 грудня 2020 року та оприлюднено на офіційному вебсайті Херсонської обласної ради та в інших ЗМІ.

Детальна інформація про умови Конкурсу за телефонами: (0552) 26-62-98, 32-10-19 або e-mail: KhersonOblastCouncil@gmail.com

Ознайомитися з положенням про Конкурс можна за посиланням: «Положення про обласний конкурс журналістських робіт «Стан, проблеми та перспективи місцевого самоврядування Херсонської області»