НА ХЕРСОНЩИНІ ПРАЦЮЮТЬ 20 АГРОПРОДОВОЛЬЧИХ РИНКІВ
Фахівцями ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області, починаючи з 1 травня 2020 року, проводиться щоденний збір інформації щодо дотримання протиепідемічних заходів при здійсненні торгівлі харчовими продуктами на ринках області.
На кожному працюючому ринку протягом усього часу ситуацію щоденно моніторять по двоє фахівців Держпродспоживслужби.
Станом на 6 травня в області запрацювали 20 агропродовольчих ринків, з яких 2 працюють лише в неділю, ще 5 розташовані в Херсоні.
Під час збору інформації найбільша кількість зауважень стосується:
- дотримання розрахункової кількості покупців на 10 метрів квадратних торгівельної площі ринку;
- встановленої відстані між робочими місцями продавців;
- забезпечення місць торгівлі захисними екранами між продавцями і покупцями із плівки або пластику.
Наприклад, напередодні були зауваження до деяких торгових місць, які були незабезпечені захисними екранами та порушували відстань між продавцями. Про усі недоліки було повідомлено керівництву ринку.
За словами директора Центрального ринку Олександра Самойленка, усі зауваження виправляються. Також, адміністрація закупила захисні маски для підприємців з фірмовою емблемою ринку, для представників ГУ Держпродспоживслужби, які моніторять ситуацію на ринку, закупили спеціальні пов’язки, за якими підприємці зможуть їх ідентифікувати. Проблемою ще є безвідповідальне ставлення самих покупців – на територію ринку вони заходять у масках і одразу їх знімають.
Директорка ТОВ "Унікум ЛТД", на території якого знаходиться ринок на Житлоселищі, Наталя Мусулевська запевняє, що вони також звикають працювати у нових умовах.
«Десь 25 підприємців погодились вийти і працювати на ринку у таких умовах, інші відмовились. Ми виконуємо усі приписи щодо забезпечення умов роботи в карантин, ми звикаємо працювати в таких умовах. Зараз більше складнощів, аби покупці дотримувались усіх вимог. Адже дехто відмовляється від вимірювання температури і йде, хтось стверджує, що ми їх будемо чіпувати, люди старшого віку просять, аби ми їм ще тиск вимірювали. Люди різні, і нам всім треба звикати до нових умов праці» – зазначає директорка.
«Щодня на ринках з’являються нові продавці і вони не встигають одразу забезпечити себе, наприклад, захисними екранами. Але, незважаючи на це, на двох херсонських ринках ми побачили, що вимоги постанови головного санітарного лікаря України виконуються. Про результати щоденного контролю дотримання протиепідемічних заходів ми інформуємо керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру, пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 у Херсонській області» - зазначив начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Тарас Година-Арюпін.
Довідково. Станом на 6 травня в області працюють ринки: у м. Херсоні:- підприємство «Центральний ринок» ХОССТ;- ТзОВ Південьсільгосптехвідродження;- ТОВ Унікум ЛТД;- ТОВ "Комерційний центр" ринок "Північний";- ДП "Дружба плюс" ПАТ Дружба.
В Олешківськом районі:- ТОВ багатопрофільна фірма «Неждана», с.Копані, Олешківський район (2 ринки, у т.ч 1 гуртовий);- СТ "Олешшя", м.Олешки;- ТОВ "МАР" ЛТД , смт Нова Маячка (режим роботи - раз на тиждень, у неділю);- Новомаячківський кооперативний ринок (з 08.05.2020 – 2 рази на тиждень).
У м.Нова Каховка:- КП «Новокаховський міський ринок»;- ДП «Новокаховський ринок».
смт. Каланчак:- ринок Каланчацького районного споживчого товариства (режим роботи раз на тиждень);- ринок Фермерського господарства "Україна", смт Каланчак.
Та по одному ринку в інших районах:- ПСК "Голопристанський ринок" районної спілки.- Новотроїцький агропродовольчий ринок ФОП Філенко А.В.;- ПСК "Каховський ринок";- Повне товариство "Підприємство "Торговий сервіс", м. Генічеськ;- "Дочірне підприємство «Скадовський кооперативний ринок»;- КП "Горностаївський селищний ринок".
Джерело: https://khoda.gov.ua/na-hersonshhinі-pracjuє-20-agroprodovolchih-rinkіv