УВАГА! ЗМІНИ ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ УКРАЇНИ ЩОДО ЗАХИСТУ ПРАВА ВЛАСНОСТІ

Дата: 21.11.2019 13:48

02 листопада 2019 року набрав чинності Закон України № 159-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності», що спрямований на запровадження дієвих механізмів запобігання рейдерству у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

У зв’язку зі змінами запроваджується обов’язкове визначення державним реєстратором обсягу цивільної дієздатності фізичних осіб, цивільної правоздатності та дієздатності юридичних осіб, перевірка повноважень представника фізичної або юридичної особи щодо вчинення дій, направлених на набуття, зміну чи припинення речових прав, обтяжень таких прав.

Що стосується перевірки повноважень особи діяти від імені іншої особи (частина шоста статті 18 Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав власності»), звертаємо увагу на те, зазначена норма закріплює вичерпний перелік документів, які можуть бути прийняті на підтвердження повноважень представника, який не підлягає розширеному тлумаченню

Такими документами є :

• Нотаріально посвідчена довіреність, дійсність якої перевіряється за допомогою Єдиного реєстру довіреностей ;
  • Документ, що підтверджує повноваження законного представника особи;
  • Відомості Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.