Хрестівська сільська військова адміністрація
Херсонська область, Каховський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ЕКОЛОГИ ХЕРСОНЩИНИ ЗАКЛИКАЮТЬ: "НЕ ПАЛІТЬ ОПАЛЕ ЛИСТЯ!"

Дата: 11.11.2019 16:23
Кількість переглядів: 820

   Фото без опису

Державна екологічна інспекція у Херсонській області інформує, що забруднення повітря від спалювання листя набагато сильніше, ніж від промислових викидів та викидів автомобільного транспорту. Наприклад, тонна тліючого листя виділяє близько 30 кг оксиду вуглецю, година знаходження біля багаття з опалого листя дорівнює п'ятигодинному перебуванню на автомагістралі.

   Дим містить безліч токсичних сполук, так як листя дерев вбирають із атмосферного повітря наявні в ньому забруднюючі речовини. При спалюванні листя виділяється одна з найбільш токсичних синтетичних сполук – діоксин. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок пилу. Разом з димом у повітря також можуть потрапляти пестициди та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року.

    У димі опалого листя високий вміст сполук свинцю, ртуті, окису вуглецю, сірчистого ангідриду, сажі, оксиду азоту, бензапірену, вуглеводнів та інших важких металів.

В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензапірен, що здатний викликати у людини ракові захворювання.

   Згідно статті 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»: 
   «Не допускається спалювання промислових та побутових відходів, які є джерелами забруднення атмосферного повітря забруднюючими речовинами та речовинами з неприємним запахом або іншого шкідливого впливу, на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів, за винятком випадків, коли це здійснюється з використанням спеціальних установок при додержанні вимог, встановлених законодавством про охорону атмосферного повітря.

   Власники або уповноважені ними органи підприємств, установ, організацій та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані забезпечувати переробку, утилізацію та своєчасне вивезення відходів, які забруднюють атмосферне повітря, на підприємства, що використовують їх як сировину, або на спеціально відведені місця чи об’єкти».

   Згідно статті 68 ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища»: «порушення законодавства України про охорону навколишнього природного середовища тягне за собою встановлену цим Законом та іншим законодавством України дисциплінарну, адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність».

  Згідно статті 77  Кодексу України «Про адміністративні правопорушення»:
«випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн) і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн).

   Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(340-680 грн) і на посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1190-1700 грн).»

   Згідно статті 82 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення:
«порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн) і на посадових осіб, громадян – суб'єктів підприємницької діяльності – від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).

    Згідно статті 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення»:
«порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн) і на посадових осіб, громадян – суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).»

СПАЛЮЮЧИ ЛИСТЯ ВИ НАРАЖАЄТЕ НА НЕБЕЗПЕКУ СЕБЕ ОСОБИСТО ТА ОТОЧУЮЧИХ ВАС ЛЮДЕЙ!

 

Джерело: https://khers.dei.gov.ua/posts/182

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень