ОСОБЛИВОСТІ СПЛАТИ ЄДИНОГО ВНЕСКУ

Дата: 31.08.2018 08:27

Розділ I. Розмір мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму у 2018 році

Мінімальна заробітна плата у 2018 році з 1 січня становить:

- у місячному розмірі 3 723 гривні;

- у погодинному розмірі 22,41 гривні.

Прожитковий мінімум на 2018 рік на одну особу у розрахунку на місяць складає::

• з 1 січня – 1 700 грн.,
  • з 1 липня – 1 777 грн.,
  • з 1 грудня – 1 853 гривні.

Розділ II. Ставки та база нарахування єдиного внеску

Загальна ставка єдиного внеску для усіх видів доходів встановлена у розмірі 22 відсотки.

Мінімальна сума єдиного внеску - 819,06 грн (3 723 грн х 22%);

максимальна величина бази нарахування єдиного внеску 55 845 грн;

максимальна сума єдиного внеску 12 285,90 гривень.

Розділ III. Щодо сплати ФОП на загальній системі оподаткування,

Для ФОП на загальній системі оподаткування; осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, єдиний внесок нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

У разі, якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (пункт 2 частини 1 статті 7 Закону № 2464).

Розділ IV. Деякі питання сплати єдиного внеску

Відповідно до частини 12 статті 9 Закону № 2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

За наявності у платника ЄСВ одночасно із зобов’язаннями із сплати єдиного внеску зобов’язань із сплати інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходів).

Розділ V. Платники, які звільняються від сплати єдиного внеску та подання звітності

ФОП та члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», й отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за формою № Д5 зазначеними особами не подається.

Вищевказані норми не застосовуються до осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Розділ VI. Порядок звітування та сплати єдиного внеску страховиками

Тип платника

Порядок звітування

Порядок сплати

Періодичність та  дата

Юридичні особи (п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону №2464)

Щомісячно; протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця

Щомісячно; не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним (крім гірничих підприємств)

Фізичні особи – підприємці

1 раз на рік;

до 10 лютого року, що настає за звітним роком

Щоквартально; до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок

Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність за себе

1 раз на рік;

до 01 травня року, що настає за звітним роком

За найманих осіб (у разі їх наявності)

Щомісячно;

не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним

З 11 вересня 2018 року діятимуть виключно нові бюджетні рахунки для сплати податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів (МФО 899998).

Інформація про реквізити нових бюджетних рахунків розміщена на субсайті територіальних органів ДФС у Херсонській Республіці Крим та м. Севастополі в рубриці «Бюджетні рахунки» (http://kherson.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/), на веб-сторінках Казначейства та Головних управлінь Казначейства в областях та м. Києві.