Завершено встановлення сонячних геліосистем у Надеждівському ясла-садочку "Калинка"

Дата: 27.12.2017 09:39

За результатами  Конкурсу екопроектів Херсонської області, який проводився в рамках  Стратегічної ініціативи ПМГ      ПРООН/ГЕФ «Супутні вигоди  доступу  до низьковуглецевої енергетики», була  підтримана проектна пропозиція  Хрестівської об’єднаної територіальної громади і ГО «Долинська громада», щодо використання альтернативної сонячної енергії для нагріву води у Надеждівському ясла-садку. У рамках Проекту  проведено   встановлення  геліосистеми для підігріву гарячої води на технічні потреби закладу. Геліосистема складається із 6 сонячних напіввакумних колекторів розміром 2125х1228 мм,  і комбінованого бойлера на 1000 л., з двома теплообмінниками та   елекротеном. Обмін теплоносія між  сонячними панелями та бойлером  здійснює спеціалізована насосна група  з розширювальним баком, яка   координує роботу всіх підключених елементів. Для запобігання ошпарення гарячою водою у літній період, коли вода у бойлері може нагріватися до 98-1000 С, у систему вмонтовано термостатичний змішувач, що домішує холодну вод на виході з бойлера при перевищенні температури гарячої води. Догрів гарячої води ( взимку) здійснюється вмонтованим електротоном. Регулювання відбувається в автоматичному режимі за допомогою автоматики, яка знаходиться у комбінованому бойлері. Встановлення сонячних колекторів  дозволить  скоротити кошти на оплату електроенергії на 30-40%, зменшить кількість викидів парникових газів, забезпечить комфортні умови для дітей і працівників дитячого садочка, позитивно вплине на збереження їхнього здоров’я і працездатності сті.Така  економія  дозволить  заощаджувати  бюджетні кошти, які можна перенаправляти на інші потреби (впровадження енергозбережувальних заходів, покращення якості харчування дітей, придбання обладнання тощо). Технологія роботи сонячних колекторів безпечна для природи і допомагає   кардинально знизити витрати на комунальні платежі. Перехід на  альтернативні джерела – лише питання часу. Економіка та екологія нашої країни і, як наслідок, наш добробут, залежить у даному випадку від нас, а розвиток нових технологій безпосередньо - від швидкості їх втілення і принесеної ними вигоди.  Прагнення наситити наш  побут сучасними наукомісткими продуктами виробництва – ключ до успіху!