Хрестівська сільська військова адміністрація
Херсонська область, Каховський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

МЕДИЧНА РЕФОРМА: ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ В ХРЕСТІВСЬКІЙ ГРОМАДІ

Дата: 03.03.2021 14:31
Кількість переглядів: 862

 

Починаючи з 1 квітня 2018 року всі громадяни повинні були підписати декларацію з сімейним лікарем. Сімейного лікаря можна обрати  за вашими особистими критеріями або за порадою знайомих, можна також відвідати медичні заклади та дізнатися про лікарів там. Якщо в містах і селищах з сімейними лікарями ситуація складається більш-менш то в сільській місцевості сімейний лікар це мабуть щось неймовірне, але все ж таки нашій громаді вдалося залучити сімейного лікаря.

  На даний час в Хрестівській амбулаторії працює сімейний лікар Яковенко О.О. Сімейний лікар працює від клініки «БОГДАН» на благодійних засадах, до вирішення медичної проблеми нашої громади. Цей медичний заклад уклав договір з НСЗУ по наданню населенню первинної медичної допомоги.

   Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 15.00.

  Один раз на тиждень лікар здійснює прийом у віддалених населених пунктах Хрестівської громади.

  Якщо ви ще не підписали декларацію з сімейним лікарем то можете звернутися безпосередньо до Хрестівської амбулаторії або до фельдшера вашого ФАПу за консультацією, як це можна зробити та дізнатися коли лікар здійснюватиме прийом у вашому населеному пункті.

  Наразі ви можете отримати безкоштовні медичні послуги за умови наявності декларації з лікарем:

- обстеження пацієнта;

- призначення необхідних аналізів;

- вакцинація проти дифтерії, кору і правцю (столбняка);

- щеплення дітям за віком;

- видача медичних довідок;

- видача лікарняних листів до 120 днів;

- виписування рецептів за програмою «Доступні ліки»;

Безкоштовні дослідження:

- загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою;

- загальний аналіз сечі;

- глюкоза крові;

- визначення загального холестерину;

- електрокардіограма;

- вимірювання артеріального тиску.

  Один раз на тиждень проводиться забір аналізів, які відправляються до лабораторії клініки «БОГДАН».

 Ще один аспект на який слід звернути увагу, сімейний лікар виписує пацієнту електронне направлення (Е-направлення), коли його проблема потребує залучення вузького спеціаліста, додаткових обстежень, процедур чи госпіталізації.

  Е-направлення створюється лише в електронній системі охорони здоров’я лікарем, який в ній авторизований. В е-направленні не вказується ні заклад, ні лікар, до якого направляють пацієнта, лише код послуги та інформація про заклад і лікаря, який його створив. Місце отримання послуги пацієнт обирає самостійно. В будь-якій лікарні України, яка має контракт з НСЗУ за бажанням пацієнт може отримати дану послугу і в приватній клініці, але вже платно.

  Простими словами кажучи, якщо лікар Хрестівської амбулаторії випише Вам електронне направлення до хірурга то Вам не обов’язково звертатися в клініку «БОГДАН», з цим направленням Ви можете звернутися до спеціаліста Чаплинської лікарні або до медичного закладу  м. Херсон. Головне, щоб заклад до якого пацієнт звертатиметься за вторинною медичною допомогою уклав договір з НСЗУ.

  Реформування та вдосконалення медичної реформи важлива ланка, яка так чи інакше позначається на кожному з нас. Перший етап трансформації медицини ми вже відчули на собі. Другий етап, що розпочався 2020 році спрямований на нововведення в лікарнях і поліклініках. Третій етап трансформації буде являти собою введення ліцензування лікарів, що буде свідчити про високу якість обслуговування і надання медичних послуг. Сучасне реформування медицини буде проходити за новою моделлю фінансування Національної служби здоров'я України. Завдяки новій моделі фінансування пацієнти знайдуть чітке розуміння, які медичні послуги вони зможуть отримати безкоштовно, а за які як і раніше необхідно буде платити. Сучасній медицині і людям які повинні її використовувати не дуже то і пощастило адже на їхні плечі гримнули відразу кілька змін, звикнути до яких потрібен час і певне розуміння. Далі буде….

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень