Співпраця загальноосвітніх шкіл та дитячих садочків

Наступність у роботі між школою і садочком проходить з метою формування готовності дитини до навчання, підвищення якості навчально-виховного процесу у дошкільних навчальних закладах та початкових класах загальноосвітніх навчальних закладах Хрестівської сільської ради.

Спочатку заключаються угоди про спільні дії між загальноосвітніми навчальними закладами та дитячими садками ( ця робота прослідковується у річних планах закладів).  Проводяться взаємовідвідування уроків та занять, Дні відкритих дверей, конкурси, свята, фестивалі художньої творчості, розважальні програми, а також - моніторинг знань дітей старших груп, майбутніх першокласників,  з основних ліній розвитку дошкільнят. У тому числі -  змагання «Перші кроки», що допомагають визначити фізичний рівень розвитку вихованців старшої групи, організовуються  і відбуваються у вересні та травні (в останній рік перебування дітей у садочку). Екскурсія майбутніх першокласників до школи – це знайомство вихованців дитячого садка із першою вчителькою, школою, майбутнім колективом.

Проводиться робота із батьками майбутніх «першачків», - анкетування, тестування, інформаційні збори за участю вихователів та вчителів.

У дитячому садочку організовується медико-педагогічний контроль за динамікою розвитку дітей, дослідження рівня готовності дітей старшого дошкільного віку до навчання в школі, аналіз процесу їх адаптації до навчання в 1-му класі.