Оздоровча та відпочинкова кампанія у загальноосвітніх навчальних закладах Хрестівської сільської ради у 2017 році

У 2017 році пришкільні табори із денним перебуванням дітей та організованим гарячим харчуванням функціонували у трьох загальноосвітніх школах Хрестівської сільської ради – в Новонаталівській,  Хрестівській, Шевченківській. Робота пришкільних таборів розпочалася 01 червня 2017 року та тривала 14 календарних днів, до 21 червня 2017 року включно. У кінці травня поточного року вище перелічені школи пройшли перевірку на факт відкриття пришкільних таборів представниками управління Держпроспоживслужби у Чаплинському районі. При перевірці були затверджені акти та паспорти на відкриття таборів. Із бюджету Хрестівської сільської ради була виділена сума на харчування – 11 288,53 грн. А, також, на функціонування таборів були виділені залучені (батьківські) кошти, призначені для організації харчування у сумі 9 280,00 грн. Під час відпочинку у пришкільних таборах були залучені 82 дитини.

Зведена таблиця

дітей, пільгових категорій на перебування пришкільних таборах.

(станом на 01 червня 2017 р.)

Назва ЗНЗ

Діти пільгових категорій

Діти з багатодітних сімей

Діти, працівників АПК та соціальної сфери

Діти учасників АТО

4

29

82

Згідно із даними Програми оздоровлення 2017 року, у пришкільних таборах відпочивали діти з оплатою 50% - кошти місцевого бюджету, 50% - кошти батьків. Стовідсотково за перебування дітей у пришкільних таборах, батьки яких є учасниками АТО, сільська рада заплатила кошти у повному обсязі. Сума одного дітодня – приблизно 20 грн.

Пріоритетними напрямками роботи пришкільних таборів є - оздоровлення, загартування, виховання і розвиток дітей. Цьому сприяють:

– ефективне використання природних ресурсів (сонячні та повітряні ванни, фізичні вправи на свіжому повітрі);

– збалансоване харчування (наявність у раціоні свіжих овочів та фруктів);

– чітке дотримання санітарно-гігієнічних норм відпочинку дітей, формування навичок особистої гігієни;

– належна організація фізкультурно-оздоровчої роботи (спортивні змагання, рухливі ігри, формування навичок безпечної поведінки);

– дотримання режиму дня;

– різноманітні виховні заходи, походи, екскурсії.

Оздоровчий період у дошкільних навчальних закладах триває з 01 червня по 31 серпня 2017 року. У цьому році планується охопити оздоровчими послугами  278 дітей дошкільних навчальних закладів, які знаходяться на території Хрестівської сільської ради, збільшивши вартість харчування 1 дня на 10-12 %, що становить 20 гривень. Покращене харчування – один із напрямків у оздоровленні дітей.

Літній період особливо сприятливий для зміцнення здоров’я дітей, їх повноцінного розвитку, початку загартування дитячого організму.

У відпочинково-оздоровчий період у дитячих ясла-садках у планах роботи прописуються загартовуючі процедури – повітрям, сонцем та водою, використання «Доріжок здоров’я», ходіння босоніж по росяній траві, вологому піску, глині, камінні, що проводяться під наглядом медичної сестри дитячого садочка.

Оздоровча кампанія у позаміських таборах 2017 року: у  Генічеському сільськогосподарському оздоровчому закладі імені Іллі Кулика відпочивали    15 дітей пільгових категорій дітей (згідно Програми оздоровлення і відпочинку 2017 року) –

- 1 дитина учасника АТО;

- 2 дитини, що знаходяться під опікою;

- 3 талановиті дитини;

- 9 дітей, працівників соціальної сфери села та АПК.

Три дитини (1 дитина учасника АТО та 2 дитини, що знаходяться під опікою) оздоровлювалися у таборі з 100%-ю оплатою з бюджету Хрестівської сільської ради, на що було виділено 12 600 грн. (4 200 грн. х 3). Останні 12 дітей відпочивали у таборах з 50%-ю оплатою з бюджету Хрестівської сільської ради та 50%-ю батьківською платою (27 300 грн. х 2 = 50 400 грн.).

• Програмою оздоровлення і відпочинку 2017 року були передбачені кошти на оздоровлення дітей пільгових категорій з інших регіонів України. На суму 10 000 грн. були придбані путівки у табір «Прибрежний» для 4-х дітей.