НАВЧАЄМО САМОУПРАВЛІННЮ

Дата: 19.03.2018 16:29

Саме таку тему розкрив семінар-практикум «Учнівське самоврядування як засіб соціалізації особистості», що відбувся 15 березня 2018 року у Шевченківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.

Цільовою аудиторією заходу були заступники директорів шкіл з виховної роботи та педагоги-організатори Хрестівської ОТГ, які завітали до закладу загальної середньої освіти.

Модераторами події були заступник директора з виховної роботи Шевченківської ЗОШ І–ІІІ ступенів Лютікова А.М., педагоги–організатори Воробйова О.А.,  Брагіна Т.Л.,  голова  ради  самоврядування Шевченко Ольга.

Лютікова А.М. познайомила присутніх зі структурою учнівського самоврядування, метою його діяльності , накресленими завданнями та роллю в школі.

Педагог-організатор Воробйова О.А. розкрила запрошеним суть діяльності  учнівських «гілок влади»: клубу старшокласників «Юність», об’єднання учнів 5-8 класів «Веселкова Республіка» та спілки учнів 1-4 класів «Країна Барвінкова».

Насиченим та проілюстрованим конкретними прикладами був виступ голови ради учнівського самоврядування  Шевченко Ольги, яка зробила своєрідний звіт про діяльність кожного з центрів самоврядування; познайомила учасників семінару з очільниками центрів: Сучок Катериною - відповідальною за роботу  центру «Дозвілля», Іщенко Тетяною – центру «Милосердя», Антюшиною Надією – центру «Журналістика», Бедимським Ярославом – центру «Здоров’я», Жолонковським Андрієм – центру «Господар», Нюньком Савелієм – центру «Знання».

Рівень розвитку учнівського самоврядування в Шевченківській ЗОШ І-ІІІ ступенів гості семінару могли оцінити через перегляд  інтерв’ю,  що підготувала  член  центру «Журналістика» Лизун Єлізавета, учениця 9 класу, яка відвідала здобувачів освіти 1, 2, 5, 6, 11 класів та поставила їм кілька тематичних запитань.

По закінченню теоретичної частини запрошених  чекав захід « Шевченко -  наш. Він –для  усіх століть» як результат спільної творчої роботи центрів «Дозвілля», «Журналістика», «Знання», «Господар». Він був проведений у формі віртуальної зустрічі  сучасних учнів  із генієм українського народу Тарасом Шевченком через призму століть.

Роль  «мережевого павука» втілив  учень 7 класу Пундак Дмитро, що «створив» так звану «машину часу» та полинув у  XIX століття разом зі своєю подругою Антюшиною Надією, де і зустрілися з малим Кобзарем, якого талановито зіграв Андрій Хименюк.

Такі форми спілкування педагогів об’єднаної територіальної громади  сприяють зростанню їх педмайстерності, дають ідеї для переосмислення змісту виховної роботи зі здобувачами освіти.

Для членів учнівського самоврядування - це своєрідний поштовх до громадської активності, підтвердження того, що справа, якою вони займаються, серйозна і вимагає відповідального ставлення.

Наталія Василівна Ярошовець