Сторінки історії

Коротка історична довідка села Надеждівка.

Село Надеждівка засноване в 1909 році із переселенців Київської, Черкаської губернії. Розташоване на відстані 8 км від районного центру смт.Чаплинка, 120 км від обласного центру м.Херсон та на відстані 26 км від найближчої залізничної станції Каланчак. Повз село проходить шлях, Чаплинка-Асканія-Нова – 36 км. В 1929 році с.Надеждівка організовується в СОЗ, а в 1930 році перейменовується в колгосп «8 Березня». В 1951 році до колгоспу «8 Березня» приєднуються існуючі колгоспи – «Пам’яті Т.Шевченка», розташований в селі Курганівка, «Червоний Жовтень» в селі Жовтневе, «Сталінська Комуна» в селі Кулики.

Перші жителі с.Надеждівка – Зінченко Семен Тимофійович, Мартинець Петро, Гетьман Тимофій, Кулик Іван. В 1912 році відкрилася перша школа. В 1951 році була здійснена реорганізація школи в семирічну. В 1959 році було відкрито хату-читальню, з книжковим фондом 5 000 екземплярів. В 1962 році колгосп «8 Березня» було перейменовано в колгосп імені «Жданова». В 1964 році був збудований будинок культури на 450 місць. В 1965 році прийшла велика дніпровська вода.Починається широкомасштабне будівництво зрошувальних каналів. З 1959 року семирічна школа реорганізована у восьмирічну, а в 1975 році учні села ввійшли в приміщення нової школи. В 1975 році відкрито пам’ятник загиблим воїнам односельчанам. Пік підйому сільського господарства випадає на 1980-1985 роки. За цей час було побудовано десятки будинків, відкрито об’єкти соціальної сфери, асфальтуються дороги. В 1989 році в село приїхало 30 сімей турків-месхетинців. А в 1992 році в сільському господарстві розпочалося розпаювання. За 10 років була бездушно зруйнована інфраструктура та матеріальна база сільського господарства села. На початок 2017 року в селі Надеждівка функціонує сільська рада, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, ясла-сад «Калинка», амбулаторія загальної практики сімейної медицини, будинок культури, бібліотека з книжковим фондом 12 500 екземплярів, пошта, комунальне підприємство «Надія», пожежна охорона, 3 фермерські господарства, 5 магазинів.